Główna

Spongebob i Patrick jako motyw, który pokochały dzieci 

Nie od dzisiaj wiadomo, że świat bajek nie tylko pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale również dostarcza wiedzę o świecie. Animowane postacie z ekranów oraz bohaterowie bajek czytanych, stają się dla dzieci przykładem: dobra i zła, przyjaźni, relacji, konsekwencji czynów. Bajki posiadają niesamowitą moc przenoszenia w inną, często nierealną, ale fantastyczną przestrzeń. Tam, gdzie nagle nikną wszystkie problemy. Czy wiesz, kto to Spongebob i Patrick? To nierozłączni przyjaciele i ulubieni bohaterowie dzieci. 

Bajka Spongebob Kanciastoporty

Amerykański serial, którego głównym i tytułowym bohaterem jest Spongebob — gąbka morska, został stworzony dla telewizji Nickelodeon. Bardzo szybko stał się niezwykle popularny, generując miliardy dolarów zysku. Po raz pierwszy Kanciastoporty pojawił się na polskich ekranach w 2004 roku. Fani z początku mogli obserwować podwodne przygody na MTV Polska, a później w Canal + i na Polsacie. Obecnie radosne postacie z bajki widoczne są wszędzie! YouTube, social media, sklepy online… każdy doskonale wie, że Spongebob i Patrick to ważne postacie dla najmłodszych. 

Inspiracją dla nieustannie popularnego serialu jest komiks The Intertidal Zone. Pierwszy odcinek bajki dla dzieci ujrzał światło dzienne 1 maja 1999 roku, a od 2004 roku w kinach można było podziwiać pełnometrażowy film Spongebob Kanciastoporty. I tak z roku na rok Spongebob i Patrick stawali się bohaterami coraz to nowych produkcji. Obecnie amerykańska marka cieszy się licznymi nagrodami np. Annie, Golden Reels, Kids’ Choice, BAFTA Children’s Awards. Minęło ponad 23 lat, gdy Kanciastoporty po raz pierwszy spotkał się z dziećmi, a sympatia do wykreowanej postaci nie maleje, a nadal wzrasta! Obecnie serial wyświetlany jest w 171 krajach i tłumaczony na 25 języków. Cały świat zna podwodnych przyjaciół!

Spongebob Kanciastoporty w towarzystwie swoich ulubionych przyjaciół
Radosna ekipa Spongeboba Kanciastoportego

Kim jest Spongebob i Patrick? 

Spongebob Kanciastoporty to główny bohater bajki dla najmłodszych, przybiera kształt żółtej oraz uśmiechniętej gąbki. I rzeczywiście Spongebob to bardzo radosna postać w spodenkach i krawacie. Gąbka mieszka na dnie oceanu w bajkowym domu z ananasa. Kanciastoporty ma setki pomysłów na minutę, uwielbia pracować, dlatego często można spotkać go w restauracji Pod Tłustym Krabem. Bohater wyróżnia się spontanicznym i energicznym usposobieniem, co niekoniecznie podoba się wszystkim mieszkańcom podwodnego świata. Kanciastoporty uwielbia pracować, a w wolnych chwilach relaksuje się łowiąc meduzy i puszczając bańki. Jego najczęstszym powiedzonkiem jest: „Jestem gotów!”.

Niestety żółta gąbka od dłuższego czasu bezskutecznie stara się o prawo jazdy! Podczas egzaminu praktycznego zżera go trema i oblewa już po raz 38. Główny bohater mieszka w swoim domu z wiernym ślimakiem Gacusiem,. Otaczają go również koledzy m.in. Patryk Rozgwiazda i Skalmar Obłynos. Spongebob bardzo lubi zgorzkniałego kalmara i nie zauważa, że ten nie odwzajemnia sympatii innych.

Najwierniejszym przyjacielem Kanciastoportego jest Patryk Rozgwiazda, a z angielskiego Patrick Star. Bohater jest różową, nieporadną, grubszą rozgwiazdą w seledynowych spodenkach w kwiatki. Mieszka pod głazem, a jego głównym oraz ulubionym zajęciem jest nicnierobienie. Ewentualnie, jeśli wymaga tego sytuacja, idzie połowić meduzy. Patryk bardzo lubi jeść i nie znosi ruchu! Przez to coraz mniej przypomina rozgwiazdę, a coraz bardziej pulchnego robaka. Chociaż bohater nie grzeszy inteligencją, to potrafi być najlepszym przyjacielem. Spongebob i Patrick to duet nierozłączny, rozbawiony, który wprawia najmłodszych w pogodny nastrój.

Dlaczego dzieci uwielbiają Kanciastoportego i Patryka Rozgwiazdę?

Maluchy uwielbiają przyjaciół z serialu Spongebob Kanciastoporty za czystą i bezinteresowną przyjaźń. To dawka radosnych przygód, w których dobro zawsze wygrywa! Spongebob i Patrick bardzo często zachowują się jak nieporadne i beztroskie dzieci (co często zarzuca im Skalmar Obłynos!), dlatego też usposobienie bohaterów jest tak bliskie najmłodszej widowni. Bajecznym scenkom z serialu nie brakuje uśmiechu i kolorów. Cała fabuła toczy się na dnie oceanu, co sprawia, że bajka Spongebob Kanciastoporty jeszcze mocniej pobudza wyobraźnię. Motywy z amerykańskiej serialu Spongebob towarzyszą produktom dla dzieci, ale nie tylko! Okazuje się, że wśród starszej widowni nie brakuje prawdziwych fanów bajecznych przyjaciół.

Spongebob i Patrick w Fesswybitnie

Kto nie darzy sympatią Kanciastoportego i Rozgwiazdę? Zdecydowanie nieliczni! W naszym domu motyw Spongeboba z Patrickiem Rozgwiazdą to sposób na dobry dzień. Uśmiechnięci przyjaciele są dosłownie wszędzie! Nie tylko w pokoju dzieci. Radosnej żółtej gąbki nie mogło zabraknąć również w sklepie Fesswybitnie. Czy widziałeś już kolekcje Spongebob i Patrick? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy:

Spongebob i Patrick w modowym wydaniu!
kolekcja SpongeBob Kanciastoporty

Motyw Spongebob Kanciastoporty to pomysł na doskonały upominek. Miłośnicy animowanego serialu pokochali produkty, na których uśmiech nigdy nie znika z twarzy pozytywnych, głównych bohaterów. Podaruj swoim bliskim prezenty przepełnione energią i optymizmem, a w zamian z pewnością również TY otrzymasz uśmiech.

Dodaj komentarz