Główna

Plakat do pokoju – hit czy kit?

Każdy z nas ma jakieś wspomnienia z plakatami. Pierwsze plakaty przypominały po prostu reklamy i spełniały funkcje informacyjne, propagandowe, a zawieszane były wszędzie tam, gdzie największa widoczność. Jeszcze nie tak dawno młodzież poszukiwała fantastycznych grafik na papierze w gazetach rozrywkowych. Dawniej plakat do pokoju był bardzo popularny. Nie tylko nadawał unikalnego charakteru wnętrzu, ale również służył np. do przyjacielskich wymian. Jak jest dzisiaj? Czy plakat na ścianie nadal stanowi atrakcyjną formę dekoracji?

Co to jest plakat i gdzie ma swoje korzenie?

Plakat oznacza po prostu większy papier, a na nim atrakcyjną grafikę. To zdecydowanie forma gatunku grafiki artystycznej. Druk plakatu jest zazwyczaj jednostronny, a produkt może spełniać różnorodne funkcje np. reklamowe, informacyjne, estetyczne, edukacyjne, promocyjne.  Obecnie najwięcej plakatów do pokoju ma charakter rozrywkowy – przedstawia różne wydarzenia, gwiazdy, filmy i seriale. Produkt graficzny na papierze bardzo często stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych obrazów i obrazków w przystępnej dla wszystkich cenie.

Za twórcę graficznego nurtu, od którego wszystko się zaczęło, uważa się Henriego de Toulouse Lautreca – francuskiego malarza i grafika. To on w XVII/XVIII wieku stworzył pierwsze plakaty (informacyjne). Grafiki na papierze plakatowym niegdyś traktowane były wyłącznie jako reklama albo sposób artysty na wyrażenie własnego zdania. Jak jest dzisiaj?

Plakaty do pokoju na ścianę – popularny wybór nastolatków

Szaleństwo plakatów nadal trwa, chociaż przybiera zdecydowanie różnorodne formy! Ciężko producentom graficznych propozycji byłoby zrezygnować z czegoś, co jest po prostu dobre oraz efektywne i efektowne. Plakaty mają ogromną moc, którą opierają na wyjątkowej estetyce i walorach wizualnych. Odpowiednio zaprojektowane – przemawiają! Dla wielu odbiorców atrakcyjny obraz jest o wiele skuteczniejszy niż atrakcyjny tekst.

Plakaty są wszędzie i niewątpliwie, nieprzerywanie stanowią top produktów w kategoriach e-commerce. Sprzedaż najpopularniejszych motywów rośnie, a fantastyczne grafiki widoczne są w miejscach publicznych, na świeżym powietrzu, w Internecie, ale również w mieszkaniach. Plakaty to częsty wybór nastolatków i prawdziwych fanów gwiazd, seriali, bajek oraz filmów. Młodzi ludzie uwielbiają mieć blisko siebie to, co kochają. Papier plakatowy ze wciągającym motywem doceniają nastolatkowie i najczęściej to właśnie młodzieżowe pokoje wyróżniają graficzne inspiracje.

Plakaty do pokoju z motywem gwiazd
Plakaty od Fesswybitnie

Plakat, dlaczego akurat do pokoju?

Plakaty do pokoju bardzo często opowiadają o naszych zainteresowaniach i pasjach. Przedstawiają, co nam się podoba oraz to, o czym marzymy. Nierzadko są „naszą słodką tajemnicą”, o której nie każdy musi wiedzieć. I dlatego plakaty najczęściej widoczne są w pokojach – sypialniach, ponieważ odpowiadają na oczekiwania konkretnej osoby.

To oczywiste, że nie każdy produkt spodoba się każdemu! Jeśli pod jednym dachem mieszkają osoby o różnych gustach, to aranżacja wnętrza domu jest zazwyczaj uniwersalna (bez zbędnych dodatków). Za to w osobistych pokojach odbywają się prawdziwe manifestacje uczuć, preferencji, stylu życia. Dlaczego plakat pasuje akurat do pokoju? Bo ma za zadanie przypominać każdego dnia, od razu po przebudzeniu, co sprawia radość!

Cechy idealnego plakatu

Czy idealny plakat istnieje? Jesteśmy przekonani, że konkretne cechy to głównie kwestia gustu. Jedno jest pewne, że dobry plakat do pokoju wyróżnia trwały papier plakatowy. O sile produktu zdecydowanie decyduje strona graficzna. Mało tekstu, ale za to dużo przyciągającego obrazu, oto właśnie chodzi! Dobry plakat angażuje uwagę, nierzadko skłania do refleksji, a już na pewno na długo pozostaje w pamięci. Szukasz idealnego plakatu do pokoju? Pamiętaj, aby był spójny z Twoimi zainteresowaniami i upodobaniami wizualnymi. Jeśli zależy Ci na plakacie widocznym dla wszystkich, to postaw na zrozumiałą formę przekazu. Tak, aby nikt nie musiał domyślać się, co jest dla Was ważne.

Jaki motyw na druku do mieszkania wybrać? 

O wartości plakatu najczęściej decyduje odpowiedni przekaz! To, co za sobą niesie. W pokojach dziennych bardzo popularne są plakaty prezentujące naturę, roślinność, infrastrukturę oraz abstrakcję. Na korytarzach idealnie sprawdzają się grafiki ukazujące siłę rodziny i wartość rodzinnego domu. Obecnie plakatów jest cała masa — do wyboru do koloru.

Owoce, warzywa, aromatyczne potrawy, kawa i herbata? Widnieją na plakatach w kuchni. Bajkowe postacie kryją się w plakatach dla najmłodszych. W salonach królują unikatowe i kreatywne grafiki. A jaki plakat do pokoju obok łóżka? Taki, który stanie się dla nas bliski i sprawi uśmiech każdego dnia. To motywy związane z ulubioną gwiazdą, serialem, filmem i bajką. Coś, co związane z naszymi zainteresowaniami, pasją i wartościami.

Plakat przedstawiający Spongebob na różowym tle z tęczą.
Uroczy Spongebob — ukochany motyw dzieci

Barwy plakatu, a koloru w pokoju. Jak dobrać?

Idealny plakat pasuje do wnętrza, a raczej do koloru ścian, na którym zawiśnie. W praktyce optymalnym rozwiązaniem jest kolor ściany wyróżniający się o pół tonu ciemniejszą lub jaśniejszą barwą. Pamiętajmy także, że kolory na plakacie mają swoją moc. Niektóre pobudzają, inne uspokajają i relaksują, a jeszcze inne dodają pozytywnej energii wnętrzu.

Dobierz barwę plakatu tak, aby tworzyła spójną całość z kolorem ścian w pokoju. Zachowaj harmonię i naturalne przejścia, a dzięki temu uzyskasz przestrzeń, w której z przyjemnością spędza się czas. Nie lubisz nudy? Wolisz barwne i szalone grafiki? Możesz zawiesić na ścianie plakat, który zawsze będzie w centrum zainteresowania. Kolorowy, mocny graficzny obraz, który nijak się ma do odcienia ścian to szansa na przełamanie pokojowej nudy!

Ściana z plakatami do pokoju – kreatywny sposób na wnętrze

Mamy jeszcze jeden patent na plakaty do pokoju! Ściany w Twoim wnętrzu są jednolite? Brakuje Ci radosnego pomysłu, który nada pokoju nieszablonowy charakter? Spróbuj wyróżnić tylko jedną ścianę i obklej plakatową mozaiką. W ten sposób uzyskasz kreatywny efekt WOW.

Uwaga! W tej propozycji bardzo ważna jest spójność elementów. Nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również tematycznym. Jeden plakat z serialu Stinger Finger, a drugi z bajki o Spongebob i Patrick? To nie może się udać. Skup się na podobnej tematyce w najróżniejszych odsłonach.  Jeśli jesteś np. fanką Ariana Grande, to wybierz plakaty gwiazdy na scenie, w filmie, w serialu, na wybiegu, z teledysku lub inne z motywem kolejnej utalentowanej gwiazdy (Millie Bobby Brown). Zamień zwykłą ścianę w nietuzinkową aranżację i ciesz się z efektów każdego dnia.

Ogromny wybór plakatów do pokoju w Fesswybitnie!

Czy poznałeś już nasz sklep? Prawdopodobnie najbardziej kolorowy sklep w Internecie? Jeśli jesteś zainteresowany odlotowymi plakatami, to koniecznie przejrzyj nasze produkty. Znajdziesz u nas propozycje o wysokiej jakości nadruku i bardzo wytrzymałym papierze 150g gramatury. To plakaty do pokoju, które fantastycznie prezentują się zarówno w ramce, jak i bez. Co wyróżnia produkty od Fesswybitnie? Przede wszystkim to, że nie znajdziesz ich nigdzie indziej! Tworzone są z potrzeby serca dla naszych Klientów, a jednocześnie modne i unikatowe.  

Gwiazdy największego formatu jako plakatowy motyw
Odlotowa kolekcja plakatów z motywem filmów, seriali, gwiazd

Zobacz nasze plakaty, jeśli interesuje Cię świat seriali i filmów oraz największych gwiazd. A jeśli szukasz idealnego prezentu dla najbliższej osoby, to również miejsce dla Ciebie. Produkty z naszego sklepu zawsze pozytywnie zaskakują, nigdy odwrotnie! Kolekcja fantastyczne plakaty od Fesswybitnie obejmuje:

  • Ariana Grande
  • Millie Bobby Brown
  • Billie Eilish
  • Harry Styles
  • Olivia Rodrigo
  • BTS
  • Star Wars
  • Blackpink

Już dziś wybierz swój ulubiony plakat.

Obiecujemy, że błyskawicznie dostarczymy Twój zakup!

Dodaj komentarz