Główna

Powrót do szkoły po feriach w nowym stylu!

Mamy to! Przed nami kolejne ferie, czyli wyjątkowy czas dla rodzin z dziećmi. Ferie zimowe obok wakacji to zdecydowanie idealny moment na dłuższy wypoczynek. To dni, na które z niecierpliwością czekają wszyscy. Szkoły podczas określonych dwóch tygodni są zamknięte, a uczniowie mogą odpocząć od nauki i zresetować się przed drugim półroczem roku szkolnego. Powrót do szkoły po feriach nie zawsze jest prosty. Szybko kończy się to, co beztroskie i długo wyczekiwane. W Fesswybitnie mamy sposób, jak wrócić do regularnej nauki z uśmiechem na twarzy, bo w nowym stylu. 

Ferie, czyli o co chodzi?!

Ferie zimowe to takie „małe wakacje”. Z łacińskiego słowo ferie oznacza odpoczynek, który należy wykorzystać na obrzędy religijne. Po włosku to „wakacje sądowe”. Obecnie ferie zimowe to po prostu dni wolne od szkoły, które przypadają podczas zimy wyznaczonej w kalendarzu.

Wypoczynek oznacza uzasadnioną przerwę międzysemestralną, ponieważ to mniej więcej w tym czasie przypada połowa roku szkolnego. Termin ferii z ponad rocznym wyprzedzeniem ogłasza Minister Edukacji Narodowej, co umożliwia wcześniejsze zaplanowanie wymarzonego odpoczynku. 

Kiedy ferie w Polsce? Terminy i aktywne propozycje

Ferie to czas, który stanowi głównie atrakcje dla dzieci. Jednak bardzo często rodzice podczas dni wolnych w szkole, również biorą wolne od pracy. Głównie po to, aby spędzić fantastyczne, zimowe chwile w rodzinnym gronie. 

Ferie trwają dwa tygodnie i wypadają od połowy stycznia do końca lutego – w zależności od rejonu. Polska została podzielona na cztery grupy, do których należą poszczególne województwa. Wszystko po to, aby wolne od edukacji i nauki odbywało się rotacyjnie, czyli bez natłoku w kurortach wypoczynkowych.

Najczęstszym kierunkiem rodzinnych wyjazdów są górskie stoki. Ferie to wyjątkowy czas, aby raz w roku powrócić do zimowego szaleństwa. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rodzice nie mogą pozwolić sobie na urlop. Dlatego coraz popularniejszą propozycją stały się zimowiska dla dzieci, czyli wyjazdy pod czujnym okiem opiekunów i instruktorów. Kiedy większość szkół jest zamkniętych, nie ma czasu na nudę! Doskonale wiedzą o tym najmłodsi. Narty, sanki, łyżwy, aktywności sportowe, kreatywne zajęcia to tylko nieliczne propozycje na wymarzone ferie. Ferie to nie tylko czas dla siebie, ale również dla przyjaciół!

Powrót do szkoły po feriach – szara rzeczywistość

Jak wrócić do szkół po feriach, gdy za nami tyle niesamowitych chwil? Rzeczywistość uczniów nagle się zmienia. Było radośnie, beztrosko, idealnie, a nagle… znowu edukacja i nauka, niekoniecznie interesujące zajęcia, sprawdziany. Powrót do szkoły po feriach nie zawsze pozytywnie wpływa na uczniów i chociaż problem dla rodziców często wydaje się błahy, to warto zatroszczyć się o pozytywne nastawienie dziecka. 

Czasami wystarczy wizja kolejnych wspólnych dni np. wakacji. Bardzo często powrót do szkół jest przyjemniejszy, gdy uczniowie przypominają sobie o swoich przyjaciołach z klasy. Przecież tak bardzo za sobą tęsknili! Powrót do szkoły po feriach może być odlotowy, gdy w najbliższej przyszłości czeka dzieciaki coś wyjątkowego. Czasami zwyczajna rozmowa z rodzicem wystarczy, aby rzeczywistość nabrała kolorowych barw. 

Powrót do szkoły po feriach z uśmiechem na twarzy
Ferie – idealny czas dla rodzin z dziećmi

Wracaj do szkoły w fantastycznym stylu!

W Fesswybitnie wiemy, jak poprawić nastrój dzieci i młodzieży po zimowym szaleństwie. Mamy sprawdzony sposób na uśmiech niezależnie od etapu roku szkolnego. Wystarczy dodać powrotom więcej radości. A więc wróć do szkoły w nowym, fantastycznym stylu!

Jesteśmy jednym z najbardziej szalonych i kolorowych sklepów internetowych w Polsce. Znajdziesz u nas przede wszystkim produkty z unikatowymi i zachwycającymi motywami z seriali, filmów i bajek. W swojej ofercie nie zapomnieliśmy o uczniach, tworząc świetną kategorię BACK TO SCHOOL. Zaskocz swoich znajomych produktami, które zapierają dech w piersiach! 

Artykuły szkolne w Fesswybitnie
Kategoria Back to school w Fesswybitnie
  • Zeszyty – Twoje zeszyty mogą być niepowtarzalne. Olivia Rodrigo Sour? Sunflowers in Head? Ariana Grande Lolipop? A może Cat with Cap lub Duck Meme? Mamy dla Ciebie unikatowe propozycje zeszytów w najmodniejszych motywach. Zeszyty to format A5, 60 kartek i miękka, matowa, kartonowa okładka.
  • Naklejki – naklejki zFesswybitnie to prawdziwy hicior! Różnorodne, kolorowe, magiczne staną się wyjątkowym dodatkiem każdej książki, zeszytu, teczki, segregatora. Wybierz motyw, który najbardziej przypadnie do Twojego gustu i ciesz się powrotem do nauki!
  • Plany lekcji – z kolorowym, fantastycznym kalendarzem szkolna rzeczywistość już nie będzie taka straszna. Wśród Stich, Ariana Grande Lavender, Millie Bobby Brown Violet, Bambi powstanie Twój idealny harmonogram dnia.
  • Piórniki – bez piórnika do szkoły ani rusz! Piórnik Finn Wolfhard, a może Ariana Grande lub Billie Eilish Sadness? Zerknij do naszego sklepu, a z pewnością znajdziesz propozycję idealną dla siebie!
  • Przypinki – przypnij ulubioną przypinkę do plecaka lub ubraniai wyróżnij swój styl. Jesteśmy przekonani, że odlotowe propozycje z kolekcji Fesswybitnie zawrócą w Twojej głowie. Przeczytaj koniecznie: Przypinki do plecaka i nie tylko.
  • Breloczki – a może breloczek? Dołącz uroczą ozdobę do kluczy, plecaka, bluzy i radośnie wejdź w drugi semestr, podbijając szkolne korytarze.
Breloczki i przypinki do plecaka
Kolorowe breloczki do plecaka i nie tylko

Kategoria związana z powrotem do szkoły każdego dnia wzbogacana jest o nowe produkty. Mamy nadzieję, że z gadżetami od Fesswybitnie nauka stanie się zdecydowanie przyjemniejsza!

Dodaj komentarz